KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12509359
*
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:22:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 17:42:00
1
100 kr
29/4 20:02:59
2
150 kr
29/4 20:17:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
Läs mer om Elof Ulaner
nr 1250 9359
Elof Ulaner
(1905-1992), Sverige
Oljemålning, Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
Elof Ulaner, svensk målare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 17:42:00 | 1 | 100 kr |
| 29/4 20:02:59 | 2 | 150 kr |
| 29/4 20:17:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elof Ulaner
Elof Ulaner, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1905 i Fagersta, död 1992 i Stockholm.Läs mer om Elof Ulaner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elof ulaner olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



